دوربین پلاک خوان امبدددوربین پلاک خوان امبددسامانه دوربین پلاک خوان امبدد ، معمولاً به عنوان بخشی از یک سامانه بزرگ که اغلب دارای سخت افزارها و بخش‌های مکانیک مختلفی است جاسازی می‌شود.

مشخصه کلیدی سیستمهای امبدد یا توکار، طراحی اختصاصی برای انجام یک کار مشخص است؛ بنابراین مهندسین طراح می‌توانند محصول را برای کاهش اندازه و قیمت بهینه کنند اطمینان پذیری و کارایی آن را بالا ببرند.

در عمل سیستم امبدد یا توکار برای پایین آوردن هزینه تولید و بالا بردن سطح کیفیت محصول استفاده میشوند اما این سیستمها مزایا و معایب خود را دارند به خصوص در حوضه سیستمهای پلاک خوان و ثبت تخلف .

دوربین پلاک خوان امبدد :

دوربینهایی هستند که به طور مشخص برای پردازش تصویر و پلاک خوانی استفاده میشوند و تمام فرآیند پلاک خوانی در داخل سیستم و به روی پردازنده داخلی انجام میشود و نتیجه خروجی شامل تصاویر ترددها و دیتایی از شماره پلاک ها به سرور ارسال میشود .

مزایا سیستمهای پلاک خوان امبدد :

پردازش در محل و کاهش زیاد پهنای باند مصرفی جهت ارسال دیتا

ادامه فرآیند ثبت ترددها و پلاک خوانی در صورت قطع ارتباط با سرور مرکزی

بالا رفتن سرعت و دقت نرم افزار با توجه به دریافت مستقیم و بی واسطه تصاویر از دوربین 

معایب سیستم امبدد :

بالا بودن هزینه تولید با توجه به نوع و خاص بودن قطعات امبدد جهت پیاده سازی

مشکل و هزینه بالا در ارایه خدمات :

در صورت بروز مشکل در یکی از قطعات سیستم  با توجه به ارتباط یکپارچه کل سیستم از کار خواهد افتاد و به طور کلی دستگاه باید برای خدمات از مدار خارج شود و همچنین با توجه تخصصی بودن تعمیرات سیستمهای امبدد معمولا تعمیر در محل امکان پذیر نبوده و یا هزینه بر خواهد بود .

ریسک بالا در صورت حمله به سیستم :

با توجه به اینکه کلیه تجهیزات سیستم امبدد پلاک خوان اعم از پردازنده و دوربین به صورت جاساز و امبدد در یک کاور تجهیز شده در صورت حمله فیزیکی به سیستم اعم از شلیک به انواع سلاح ها ، سرقت سیستم و یا اثابت با اجسام مختلف ، کل سیستم در معرض خطر اسیب قرار خواهد گرفت و هزینه تعمیرات آن گاهی به اندازه یک سیستم کامل خواهد بود .