وقتی نوبت به گرفتن پلاک خودرو می رسد، به یک دوربین اختصاصی نیاز دارید که برای همین هدف طراحی شده باشد. اگر به دنبال دستگاهی هستید که در زمان صرفه جویی کند و بتواند شماره پلاک خودرو را تشخیص دهد و به طور خودکار آنها را به یک پایگاه داده برای جستجوی آسان، فیلتر قابل تنظیم و بازیابی فوری بکشد، دوربین تشخیص پلاک (LPR Camera)  وارد عمل می شود.

دوربین LPR چیست؟

دوربین تشخیص پلاک (LPR) پلاک خودرو را اسکن می کند تا مشخص کند که آیا راننده مجاز به ورود به ملک است یا خیر. دوربین بخشی از فرآیند سیستمهای تشخیص پلاک LPR بزرگتر است که شماره پلاک را می خواند و آن را در پایگاه داده سیستم بررسی می کند. در صورت ثبت پلاک در سامانه، امکان دسترسی داده می شود.

این دوربین های تخصصی در گرفتن و دیجیتالی کردن تصاویر از پلاک خودروها با دقت 99 درصد فوق العاده دقیق هستند. آنها همچنین صفحات را در کمتر از 20 میلی ثانیه می خوانند. در نتیجه، این مزایا،  دوربین تشخیص پلاک را به یک راه حل موثر کنترل دسترسی خودرو تبدیل می کند.

علاوه بر این، این فناوری معمولاً برای کنترل دسترسی در جوامع سرپوشیده و سایر املاک غیر مسکونی استفاده می شود. در این سناریوها، هنگامی که سیستم پلاک خودروی ثبت شده را شناسایی و تأیید کرد، گیت ملک به طور خودکار باز می شود.

دوربین های LPR سنسورهای ترافیکی پیشرفته ای هستند که برای ضبط و دیجیتالی کردن تصاویر از پلاک خودرو استفاده می شوند. این تشخیص پلاک خودرو (LPR) نامیده می شود. برای اینکه LPR مفید باشد، باید در زمان واقعی (20 میلی ثانیه یا کمتر) و با دقت بسیار بالا (99٪ یا بیشتر) انجام شود.

دوربین تشخیص پلاک LPR که به سخت‌افزار و سیستم‌افزار ویژه مجهز شده‌اند، فوراً تصویر پلاک خودرو را تشخیص، ضبط و آنالیز می‌کنند، و عملیاتی فراتر از OCR (تشخیص کاراکتر نوری) انجام میدهد. این فرآیند دیجیتالی شدن را در شرایط پیچیده/افراطی مانند اهداف متحرک، زوایای بسیار باز، نور محیطی ضعیف، مه، خاک و غیره ممکن می‌سازد. دوربین های تخصصی LPR کل فرآیند LPR را بدون دخالت تجهیزات یا نرم افزار خارجی انجام می دهند.

نحوه عملکرد نرم افزار پلاک خوان جایگاه سوخت

دوربین تشخیص پلاک LPR در مکان های مختلفی استفاده می شوند، مانند:

  • سیستم های پارکینگ
  • سیستم های مدرن صورتحساب عوارض
  • سایر کاربردهای اجرای قانون
  • سیستم شناسایی کد کانتینر
  • پلاک خوان باسکول و جایگاه سوخت

دوربین تشخیص پلاک LPR چگونه کار می کنند؟

سیستم های دوربین ANPR از یک دوربین تخصصی برای اسکن تصاویر پلاک خودرو استفاده می کنند. هنگامی که این تصویر تولید می شود، دوربین این داده ها را به نرم افزاری می دهد که شخصیت های صفحه را قبل از تبدیل آن به فرمت الکترونیکی شناسایی می کند. پس از تبدیل داده ها، سیستم آن را با پایگاه داده کاربران ثبت شده خود مقایسه می کند. اگر پلاک با یک کاربر ثبت نام شده مطابقت داشته باشد، به آنها اجازه دسترسی داده می شود.

ویژگی های دوربین تشخیص پلاک LPR

هنگام انتخاب بهترین دوربین تشخیص پلاک LPR برای ساختمان خود باید به چند ویژگی توجه کرد. کیفیت هایی که باید در نظر گرفته شوند:

قابلیت زوم دوربین. قابلیت زوم دوربین، روی پلاک خودروها بزرگنمایی می کنند و تصاویر واضحی را با دقت باورنکردنی تولید می کنند. در نتیجه دقیق ترین نتیجه را ارائه می دهند.

پخش چند دوربین. دوربین های متعدد تصاویر متنی ارزشمندی از وسایل نقلیه ای که وارد ملک شما می شوند را می گیرند. در نتیجه، این امر به طور قابل توجهی هرگونه خطا را هنگام اعطای دسترسی به کاربران کاهش می دهد. برای بهترین نتیجه، چندین دوربین برای ردیابی و نظارت دقیق خودروهایی که وارد محوطه می شوند نصب کنید.

یکپارچه سازی API. یکپارچه سازی API داده ها را از دوربین تشخیص پلاک LPR شما به پایگاه های داده دیگر صادر می کند. این به شما امکان می دهد تا سیستم LPR خود را با سایر راه حل های کنترل دسترسی گیت متصل کنید.

سیاهه های مربوط به جستجو یک نرم افزار دوربین LPR را انتخاب کنید که گزارش های قابل جستجو را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پایگاه داده را برای پلاک های مشکوک جستجو کنید. علاوه بر این، این نرم افزار دسترسی به فیلم های ویدئویی از هر خودرویی که وارد ملک شما می شود را آسان می کند.

تطبیق فازی تطبیق فازی یا منطق فازی نوعی هوش مصنوعی است که برای خواندن دقیق‌تر پلاک‌ها طراحی شده است. این سیستم‌ها به مدیران این امکان را می‌دهند که به گزارش‌ها دسترسی داشته باشند و هرگونه خطای ثبت پلاک را تصحیح کنند تا پلاک به درستی خوانده شود.

تفاوت بین دوربین تشخیص پلاک و دوربین های مدار بسته عمومی

دوربین تشخیص پلاک با اپتیک های ثابت که بر اساس طرح و برنامه نصب مشتری پیکربندی شده اند مشخص می شوند. این ارزش افزوده بسیار خوبی را در مقایسه با دوربین های مداربسته ایجاد می کند زیرا اپتیک های ثابت قابلیت اطمینان بیشتری را ارائه می دهند زیرا در حالی که دوربین های مدار بسته تحت درخواست های مکانیکی نیستند.

مهمتر از همه این است که، به طور کلی، دوربین های مدار بسته یک جریان ویدیویی پیوسته را ضبط می کنند که تنها در مرحله دوم، در سطح Backoffice پردازش می شود تا تشخیص پلاک خودرو به دست آید. این امر منجر به لزوم داشتن قدرت محاسباتی اضافی در خارج از دوربین می شود. در حالی که در دوربین تشخیص پلاک، تمام فرآیندها و داده ها (از قبل پردازش شده) می توانند مستقیماً برای کاربر نهایی ارسال شوند.